Złożony wybór

Podobnie jak spora część wyświetlanych gier, monitory do gier muszą być szybkie. Termin „szybki” w terminologii monitora odnosi się do częstotliwości odświeżania i czasu reakcji każdego wyświetlacza. Częstotliwości odświeżania obecnie sięgają 240 Hz, co oznacza, że ​​obrazy z Twojej gry będą wyświetlane z częstotliwością 240 klatek na sekundę (to niesamowicie płynne!). Czasy reakcji wyświetlacza mogą mieć kluczowe znaczenie przy określaniu, czy częstotliwość odświeżania monitora wygląda dobrze, ponieważ są one miarą szybkości zmiany kolorów; obecnie najszybszy czas odpowiedzi na monitorze to 1 milisekunda (ms).

Adobe Flash Player czym zastąpić?

Monitor gamingowy – jaki wybrać?

Jak zostanie omówione w osobnej sekcji poniżej, monitory do gier mogą również zawierać technologię „adaptacyjnej synchronizacji”, która praktycznie eliminuje zrywanie i zacinanie się, dopasowując monitor do częstotliwości odświeżania klatek wypychanych przez kartę graficzną.

UltraWide

Jak sama nazwa wskazuje, ultraszerokie monitory rozciągają się w lewo i w prawo, aby zapewnić więcej miejsca na ekranie, co może symulować wydajność produkcyjną przy użyciu dwóch lub monitorów w tym samym czasie. Doskonałe do wyświetlania wielu aplikacji jednocześnie, ultraszerokie monitory mogą być ulubionym wyświetlaczem biznesowym profesjonalistów.

Rozmiar ekranu (przekątna) i współczynnik proporcji (szerokość na wysokość) są niezbędne do zrozumienia unikalnych rozdzielczości, które można uzyskać dzięki monitorom z ultraszerokimi wyświetlaczami – a my zajmiemy się tym więcej wraz z funkcjami, które bezwzględnie należy wziąć pod uwagę, są na rynku nowego monitora.

Zakrzywiony

Dość nowość na rynku konsumenckim, szał z zakrzywionym ekranem, który rozpoczął się około 2014 roku od telewizorów Samsung i LG, dotarł do monitorów komputerowych. Podobnie jak monitory ultraszerokie, zakrzywione wyświetlacze monitorów mają zwiększoną lewą i prawą szerokość, która zakrzywia się w kierunku widza. Od samego początku głównym celem tej funkcji było zapewnienie większego zanurzenia. Ostatecznie monitory te mogą zapewniać większe poczucie głębi, niż tradycyjne wyświetlacze z płaskim ekranem.

HDR

Krótko mówiąc, zawartość o wysokim zakresie dynamicznym (HDR) wykorzystuje najnowszą technologię zakresu kolorów, aby symulować realistyczne kolory na ekranie. Po raz pierwszy zastosowana w fotografii, technologia HDR obraca się wokół poprawy jakości kontrastu, zapewniając ciemniejszą czerń i czystszą biel. Monitory HDR świetnie współpracują zarówno z profesjonalnymi aplikacjami wizualnymi, jak i wysokiej jakości aplikacjami do gier. Oczywiście Twoje specyfikacje powinny być na równi i spełniać najnowsze minimalne wymagania dla tych aplikacji – a aby uzyskać naprawdę szybkie granie, powinieneś spróbować znaleźć monitor HDR o krótkim czasie reakcji.

Ekran dotykowy

Jest rok 2019 i większość ekranów, które widzisz w dziczy, ma funkcje dotykowe – ale te funkcje pozostają stosunkowo rzadkie w świecie monitorów. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie monitory są wyposażone w zintegrowane, fizycznie-sprzętowe elementy sterujące do regulacji ustawień ekranu i obrazu. Niektóre monitory z ekranem dotykowym wspierają to, zapewniając ekranową nakładkę dotykową. Co najważniejsze, monitory dotykowe są powszechnie używane w zgodnych zastosowaniach edukacyjnych i komercyjnych. Niezależnie od tego, czy jest to interaktywna aplikacja do nauki, która pomaga uczniom klas czwartych, czy też urządzenie POS (punkt sprzedaży) na stoisku koncesyjnym stadionu sportowego, monitory dotykowe mogą wymagać określonego sprzętu i oprogramowania do prawidłowego działania.

Funkcje do rozważenia

Na pierwszy rzut oka wyświetlacze komputerów PC to tylko ekrany, na których są wyświetlane różne obrazy – ale z pewnością jest o wiele więcej do rozważenia niż na pierwszy rzut oka. Nadszedł czas, aby wejść do monitora i zobaczyć, jak działa sprzęt do wyświetlania w komputerze.

LCD a LED

Różnice między technologią LCD i LED są ogromnymi czynnikami decydującymi o tym, co działa zgodnie z Twoim końcowym celem i budżetem, i są to najczęściej spotykane akronimy na stronach poświęconych monitorom komputerowym.