Poker to atrakcja, która hazardzistom na całym świecie już od długich lat zapewnia intensywne wrażenia z rozgrywki. Z tego względu dzisiaj przyjrzymy się bliżej grze w pokera na prawdziwe pieniądze i sprawdzimy, czy warto zasiąść do tej tradycyjnej gry karcianej.

Co to jest poker na prawdziwe pieniądze?

Grając w pokera na pieniądze, zazwyczaj będziemy mieć do wyboru jedną z najpopularniejszych odmian, jaką jest Texas Hold’Em. Gra ta jest szczególnie ceniona w pokojach pokerowych kasyna Bellagio. W tej wersji pokera żetony mają dokładną wartość pieniężną. Warto zaznaczyć, że gry na prawdziwe pieniądze różnią się od turniejów, gdzie żetony nie mają wartości pieniężnej i nie można ich wymienić na prawdziwe pieniądze.

Gracze mogą swobodnie przychodzić i odchodzić od stołu podczas grania w pokera na pieniądze. A to dlatego, że nie ma ustalonego limitu czasu, jaki musimy przeznaczyć na grę. Jednakże powszechna uprzejmość dyktuje, aby pozostać przy stole, jeśli wygraliśmy dużą pulę i najpierw ogłosić, że wkrótce zamierzamy odejść od gry. Z kolei na turniejach musimy siedzieć przy stole, dopóki nie wygramy lub nie przegramy.

Należy zaznaczyć, że nie możemy też zabrać części swoich żetonów ze stołu. Taki krok jest nie tylko zabroniony w większości pokojów karcianych, ale jest także symbolem kiepskiej etyki. A to dlatego, że pozbawiamy graczy szansy na wygranie z powrotem swoich pieniędzy. Podobnie, jeśli chcemy opuścić stół i wrócić, musimy wrócić z taką samą liczbą żetonów, z jaką opuściliśmy grę.

Jeśli chodzi o sposób gry w pokera na pieniądze, rundy licytacji są takie same jak w pokerze turniejowym, gdzie licytowany jest flop, preflop, turn i river. Jedyną różnicą jest to, że turnieje zwykle mają ante, podczas gdy większość gier stolikowych ma tylko ciemne.

Co to jest rake w pokerze na prawdziwe pieniądze?

Kolejną dużą różnicą między grami gotówkowymi a turniejami jest to, że w grach gotówkowych pule pobierane są z prowizji. Oznacza to, że część każdej puli w grach pieniężnych jest pobierana przez kasyno online lub witrynę pokerową na organizację rozgrywek. W związku z tym wygrywający gracz nie otrzymuje 100% puli.

W turniejach rake (prowizja) pobierany jest jako część wpisowego do turnieju, a pule pozostają nienaruszone. Oznacza to, że ​​zwycięzca otrzyma 100% puli. Jest to duża różnica, ponieważ niektóre rozdania nie będą opłacalne w zależności od tego, czy jest pobierany rake.

Oznacza to, że powinniśmy zbadać strukturę rake’a w grze, w którą będziemy grać i zobaczyć, jak to wpłynie na ocenę ogólną. Należy zaznaczyć, że około 10% najniższych rozdań będzie wymagać spasowania, jeśli rake będzie szczególnie wysoki, czyli taki, jak jest w mikro-stawkach online lub niskich stawkach na żywo.

Jeśli gramy w pokera online, warto najpierw sprawdzić różne strony pokerowe, aby zobaczyć, gdzie rake jest najniższy. Jakby nie było, rake to pieniądze, które wychodzą z naszej kieszeni i trafiają do kasyna. Z tego względu znalezienie gry, w której rake jest niższy, może znacznie zwiększyć nasze szanse na wygraną.

Poker na prawdziwe pieniądze vs. turnieje pokerowe

Rozważając strategię pomiędzy grami gotówkowymi a turniejami, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Przed chwilą omówiliśmy rake, czyli kwotę pobieraną z puli, która powinna mieć wpływ na liczbę rąk, jakie rozgrywamy przed flopem – ogólna zasada jest taka, że ​​im niższy rake, tym więcej rąk możemy rozegrać.

W grach gotówkowych nie ma żadnej innej kary za bankructwo, poza utratą pieniędzy. Aczkolwiek możemy wejść do gry ponownie i ją kontynuować, jakby nic się nie stało. Oznacza to, że w grach gotówkowych powinniśmy dążyć do każdej możliwej przewagi, niezależnie od tego, jak mała by nie była. A to dlatego, że na dłuższą metę przyniesie nam to więcej pieniędzy.

Jedną z zalet pokera na prawdziwe pieniądze w porównaniu z turniejami jest to, że nie ma ograniczeń co do ilości czasu, jaki musimy poświęcić na grę. Oznacza to, że jeśli bardzo szybko zarobimy duże pieniądze, możemy odejść i spieniężyć ten zysk. Natomiast w turnieju jesteśmy zmuszeni grać dalej – aż wygramy całe rozgrywki albo przegramy.