Ostatnie lata były dla bingo bardzo udane, dzięki czemu coraz więcej graczy zaczyna interesować się tą formą gry na pieniądze. Dlatego w tym artykule wyjaśnimy, jakimi zasadami kieruje się bingo, a także sprawdzimy, co jest potrzebne, aby rozpocząć tą wciągającą rozgrywkę.

Poniżej można znaleźć wszystkie niezbędne podstawy do gry w bingo, które powinniśmy dobrze poznać, zanim zdecydujemy się na rozgrywkę.

Co to jest bingo?

Bingo to gra losowa, w której gracze używają kart z numerami umieszczonymi na tabeli w różnych układach. Spiker losuje liczby i informuje o wylosowanych numerach, aby gracze mogli zaznaczyć je na swoich kartach. Gracz wygrywa, jeśli jego zakryte liczby pokryją określony wzór – jak linia ukośna, pozioma lub pionowa. Trafiając zwycięską kombinację, należy też krzyknąć „Bingo!”.

Karty bingo

Typowa karta bingo to cienka kartka papieru z 25 polami, które tworzą tabelę 5×5. Każde pole tabeli zawiera liczbę, a czasami środkowe jest puste (jest to tzw. wolne pole). Istnieją też inne rodzaje kart, takie jak tabela 3×9, które używane są do różnych rodzajów bingo.

Kolumny kart 5×5 oznaczone są literami „B”, „I”, „N”, „G” i „O” – od lewej do prawej. Co więcej, każda kolumna ma określony zakres liczb, na przykład kolumna „B” zawiera od 1 do 15.

Mazaki bingo

Gracze bingo używają specjalnego mazaka, aby szybciej oznaczać swoje karty. Zasadniczo jest to flamaster, który po przyciśnięciu do kartki tworzy okrąg, ale liczba jest nadal widoczna. Mazak jest nietoksyczny i nieplamiący i zazwyczaj zawiera fioletowy tusz.

Kule bingo

Kule bingo są zwykle wykonane z lekkiego materiału, takiego jak plastik. Dzięki temu mogą zostać szybko wessane do dmuchawy. Jednak warto dodać, że na rynku dostępne są także drewniane kule bingo. One również są lekkie. Kule bingo ponumerowane są kolejno według dostępnych numerów (do 90). Są również pokolorowane i oznaczone literami „B”, „I”, „N”, „G” i „O”.

Słowa zastępujące numery

Czasami gracze mogą źle słyszeć liczby, ponieważ mogą brzmieć podobnie. Dlatego spiker używa słów zastępczych, aby wyraźnie powiedzieć wylosowany numer. Takie słowa są też używane do podawania liczby wylosowanych kul lub liczby kul pozostałych do zdobycia głównej wygranej.

Zasady bingo

Istnieją różne zasady i reguły, jakich gracze muszą przestrzegać podczas gry w bingo. Spójrzmy zatem, jak się owe zasady przedstawiają:

  • Gracze nie mogą rezerwować miejsca na sali bingo. Miejsca siedzące zajmowane są na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.
  • Karty, arkusze lub kupony bingo ważne są tylko w momencie zakupu lub w dniu gry.
  • Wszystkie możliwe zwycięskie karty należy sprawdzić przed ogłoszeniem wygranej.
  • Gracze mają prawo do weryfikacji wywoływanych numerów w dowolnym momencie gry.
  • Osoba prowadząca rozgrywkę powinna ogłosić schematy lub mechanikę gry już na samym początku.
  • Ilość kul bingo powinna być sprawdzana przed każdą rozgrywką.

W bingo możemy też pograć w kasynach online, gdzie znajdują się również tysiące innych gier hazardowych. Warto wstąpić po bonus bez depozytu na kasyno.info i zapewnić sobie lepszą pozycję startową, grając w ulubione gry na prawdziwe pieniądze.